Stowarzyszenie Absolwentów Inżynierii Sanitarnej (SAIS) to organizacja zrzeszająca ludzi, których łączy nie tylko dyplom Wydziału Inżynierii Sanitarnej Politechniki Warszawskiej, ale także zainteresowanie dalszymi losami Wydziału oraz Kolegów i Koleżanek, którzy ukończyli go na przestrzeni lat.

Głównym celem Stowarzyszenia jest integrowanie absolwentów Wydziału jako społeczności o wspólnych celach, ideałach i zadaniach. SAIS podejmuje inicjatywy mające na celu upamiętnianie osób zasłużonych dla Wydziału (m.in. fundując tablice pamiątkowe), organizuje rocznice powstania Wydziału i doroczne spotkania koleżeńskie, które odbywają się tradycyjnie po Walnym Zebraniu, zwykle w pierwszy weekend po zakończeniu zimowej sesji egzaminacyjnej.

Ważną wytyczną dla działalności Stowarzyszenia jest podtrzymywanie kontaktów koleżeńskich i międzyludzkich. To miejsce, w którym łączymy tradycję i pamięć, a także poczucie więzi i godności środowiska z optymistycznym spojrzeniem w przyszłość.